Į ką reikėtų atkreipti dėmesį įsigyjant vonios įrangą ?

Patikima ir nekokybiška santechnika iš pažiūros atrodo daugmaž vienodai. Jei nežinosite, koks yra skirtumas, žinoma, išsirinksite mažiau kainuojančią. Deja, dažnai vonios įrangos pardavėjai jums nesuteiks visos reikiamos informacijos, kad pasirinktumėte labiausiai jūsų poreikius atitinkančias prekes. Tad pateikiame visiems vonios įrangos rinkos dalyviams gerai žinomus faktus, kuo geros prekės skiriasi nuo prastų ir kodėl daugmaž taip pat atrodančių prekių kainos taip smarkiai skiriasi.


Maišytuvai

Parduotuvėje nauji maišytuvai atrodo taip pat, nors vienas kainuoja 60 litų, o kitas triskart tiek, o gal net ir daugiau. Tačiau yra keli esminiai skirtumai.

Visų pirma, tarpinių kokybė. Pavyzdžiui, aukštos kokybės vokiškuose IDEAL STANDARD maišytuvuose guminės tarpinės yra ypač kokybiškos ir atsparios kalkėto vandens poveikiui. Dėl susidėvėjusių tarpinių maišytuvai paprastai ir pradeda lašėti.

 

Antra, vandens maišymo mechanizmas pagamintas iš aukštos kokybės keraminių plokštelių ir gali būti įvairaus storio. Vamzdyno vandenyje neišvengiamai pasitaiko smulkių rūdžių ir smėlio dalelių. Jos gali sugadinti mechanizmą. Jei maišytuvas pagamintas iš nepakankamai atsparių kietosioms dalelėms medžiagų, šios sugadina plokšteles ir maišytuvas leidžia vandenį.

Dauguma vienos svirties (su viena rankenėle) vokiškų ar kitų brangesnių maišytuvų turi kartridžus su keramikinėmis plokštelėmis. Šios plokštelės pagamintos iš kietesnės, braižymams atsparesnės medžiagos, o pigesnių maišytuvų iš minkštesnės, lengvai subraižomos. Dėl kartridžo subraižymų maišytuvai taip pat pradeda praleidinėti vandenį. Be to geruose kartridžuose yra specialūs "šepetėliai", kurie sulaiko bėgančio vandens keliamą triukšmą.

Vonios ir dušo padėklai

Kuo pigios akrilinės vonios skiriasi nuo brangesnių

Brangesnių vonių sanitarinis aukščiausios klasės akrilas yra skirtas higienos priemonių gamybai. Jo storis būna 4-5 mm, o ne 2mm, kaip pigiųjų vonių. Dėl to smulkius įbrėžimus galima lengvai poliruoti, o nupoliruota vonia visiškai atgaus savo spalvą ir tokia išliks dar keletą metų. Pigių vonių akrilas apie 2 mm storio ir tik viršutinis sluoksnis baltas, pavyzdžiui, kai kurių kiniškų, todėl tokią vonią pabraižius lieka pilki įbrėžimai, kurių panaikinti neįmanoma.

Akrilinių vonių stiprumo bei stabilumo pagrindas yra stiklo audinys. Brangesnių vonių dugnas bei vonios kraštai, yra ne tik gerai surišti tvirtu stiklo audiniu, bet dar yra papildomai sutvirtinti. Pigių vonių jis blogiau surištas specialiomis medžiagomis ir, įlipus stambesniam žmogui, vonios dugnas dažnai įlinksta, o kartais ir įskyla. Tas pat nutinka ir dušo padėklams. Pigesni akriliniai padėklai "girgžda" ant jų atsistojus. Jei padėklas įskils ir pradės leisti vandenį, jums reikės nedidelio remonto savo vonios kambaryje, nes reikės išmontuoti dušo kabiną, kad pakeistumėte jos padėklą. Žinoma, geriau jau iš anksto apsidrausti nuo žalos kaimynams.

Į pigesnes masažines vonias dažniausiai montuojami pernelyg mažo galingumo varikliai, dėl to kūno masažas nėra visavertis ir negali kai reikia grąžinti jėgų. Toks masažas nepasiekia gilesnių raumenų audinių. Maudantis juntamas tik malonus kutenimas, nes srovės yra per silpnos.

Santechninė keramika

Pagrindinis pigios ir brangios santechninės keramikos skirtumas yra tas, kad, liaudiškai kalbant, pigi keramika yra "skystesnė". Jos sudėtyje yra daugiau vandens ir santykinai mažiau molio. Dėl to keraminis paviršius tampa nelygus ir greitai užsiteršia. Reikia dažniau bei daugiau naudoti cheminių valymo priemonių, kurios kenkia glazūruotam keramikos paviršiui. Brangesnės keramikos sudėtyje daugiau molio ir mažiau vandens, paviršius lygesnis. Tuomet nešvarumai nesilaiko ant paviršiaus, o su vandeniu nuteka į kanalizaciją.

 

 

Pigesnių gamintojų klozetų bakeliuose sumontuoti vandens nuleidimo mechanizmai tarnauja gerokai trumpiau. Tam daug įtakos turi ir mūsų prastas vanduo. Tokį vandens nuleidimo mechanizmą reikės dažniau remontuoti - kviestis santechniką.

 

Brangesni klozetai geriau nuplauna paviršių ir tam jie sunaudoja gerokai mažiau vandens. Pigesnių serijų santechnika paprastai vienu kartu nuleidžia 12 litrų vandens, tuo tarpu švediški ar vokiški unitazai - tik 6 ar 9 litrus. Tokiuose unitazuose paprastai įmontuotas dvigubas nuleidimo mechanizmas, tad jūs galite pasirinkti, kiek vandens sunaudoti vienu kartu.

    Tad norėdami pasirinkti patikimą ir kokybišką vonios įrangą, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

Ar žinomas ir patikimas gamintojas ?

Ar patikimas pardavėjas. Ar gali jus konsultuoti, kokią įrangą išsirinkti, ar yra techninės galimybės ją sumontuoti jūsų vonios kambaryje?  

Kokios garantinės ir pogarantinės priežiūros sąlygos. Ar jus aptarnavusi prekybos įmonė pasirūpins jumis, jei įrangai prireiktų remonto ir techninės priežiūros?